Latvia Latvia

Kā efektīvi apturēt pelējumu mājoklī?

Pelējums! Lai arī pirmajā mirklī šķiet nekaitīgs, tas tomēr padara vidi mājās par neveselīgu un pat bīstamu jūsu ģimenes veselībai.

Pelējums var izraisīt dažādas alerģijas, astmu, elpošanas traucējumus, galvassāpes, hronisku nogurumu un pat depresiju. Turklāt, ja esat jau mēģinājuši atbrīvoties no pelējuma ap vannām, izlietnēm un santehnikas iekārtām, droši vien zināt, ka tas kļūst arvien izturīgāks un grūtāk iznīdējams. Iestājoties mitram un aukstam laikam, dzīvojamo telpu pelēšana sastopama arvien biežāk un kļūst intensīvāka.

Kādi ir visizplatītākie pelējuma rašanās cēloņi?

Lielākajā daļā gadījumu gaisa mitrums telpā ir lielāks par pieļaujamo, kā dēļ rodas pelējums. Nelielu pelējuma daudzumu bieži var atrast zem izlietnēm, jo laicīgi netika novērstas noplūdes vai tika nepareizi veikta blīvēšana. Savienojumi starp sienu un santehnikas iekārtām tika nevienmērīgi aizpildīti vai  izmantoti pret pelējumu neizturīgi silikoni. Nepareiza ventilācija vannasistabās var novest pie kondensāta veidošanās un veicināt pelējuma parādīšanos šuvēs un savienojumos ap vannu, izlietni, dušu.

Kā atbrīvoties no pelējuma vannas istabā un uz santehnikas?

Pelējuma likvidēšana kļūst par izaicinājumu, jo ar laiku tas sāk parādīties arvien biežāk. Neatkarīgi no tā, cik daudz tīrīšanas šķīdumu un balinātāju izmantojāt pelējuma noņemšanai, tas atgriežas. Tieši tāpēc jācīnās ar pelējuma rašanās iemeslu. Vai esat kādreiz pamanījuši pelējumu uz silikona šuvēm ap dušām, vannām, izlietnēm vai tualetes podu? Visdrīzāk to blīvēšanai un hidroizolācijai tika izmantots nepareizs silikona tips vai arī tas tika nevienmērīgi ieklāts. Spraugās, kas atrodas silikona šuves izvirzījumos, saglabājās mitrums, kas veicina pelējuma rašanos.

Ja Jums ir vecs silikons ar pelējuma sēnīti, tad izmantojot speciālu skrāpīti, noņemiet veco silikonu, rūpīgi notīriet savienojuma vietu un attaukojiet apstrādājamo virsmu. Pirms silikona uzklāšanas nepieciešams notīrīt un attaukot arī otru virsmu, piemēram, vannu un flīzes ap to, jo ​​tas var ietekmēt saķeri, ļaujiet tiem izžūt.

Pēc tam uzklājiet kvalitatīvu silikonu, kas īpaši paredzēts sanitārajām telpām, piemēram, PENOSIL Kitchen & Bath Fresh, kas satur jaudīgu fungicīdu, un tam ir piešķirta augstākā sanitārā klase – XS1. Tas nozīmē, ka hermētiķim piemīt 99-100% noturība pret pelējuma rašanos.

PENOSIL Kitchen & Bath Fresh ir neitrāls silikona hermētiķis kustīgu savienojumu blīvēšanai, lai nodrošinātu izcilu hidroizolāciju un aizsardzību pret mitrumu virtuvēs un vannasistabās. Tas ir universāls hermētiķis, kas veido izcilu saķeri ar gandrīz visiem celtniecībā lietotiem materiāliem. PENOSIL Kitchen & Bath Fresh būs īpaši piemērots sensitīvām virsmām, piemēram, marmoram, granītam un citām dabīgā akmens virsmām, stiklam, alumīnijam, keramikas flīzēm, cinkotajam tēraudam un ar akrilu pārklātām, kā arī krāsotām un lakotām virsmām. Vairāk info šeit 

Ātrai, ērtai un pareizai silikona uzklāšanai ar profesionālu rezultātu izmantojiet PENOSIL EasyPRO SPATULA® lāpstiņu – speciālu rīku hermētiķu šuvju izlīdzināšanai. Iegādājoties jebkuru PENOSIL EasyPRO sērijas hermētiķi, saņemsiet PENOSIL EasyPRO SPATULA® lāpstiņu, kas piestiprināta pie hermētiķa kārtridža, bez maksas.